Imprezy integracyjne dla firm

imprezy integracyjne zdjecie

Udostępnij ten post!

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Makan jest firmą, która powstała w roku 1997 przy stowarzyszeniu Sportowe Centrum ludek-imprezySurvivalu i Eksploracji, a zadaniem jej jest zaspokajanie potrzeb społecznych wynikajacych z coraz większego zainteresowania polskich firm nietypowymi metodami szkolenia i integrowania zespołów pracowniczych, jak również wyłaniania liderów kordynujących pracę zespołu.

Firma Makan, bazując na wcześniejszej pracy i doświadczeniu Stowarzyszenia, wypracowała skuteczne metody szkoleniowe, które są opracowywane i realizowane przez specjalistów w dziedzinie:

 • psychologiiimprezy integracyjne zdjecie
 • socjologii
 • pedagogiki
 • filozofii
 • survivalu
 • marketingu
 • zarządzania
 • stosunków interpersonalnych
 • sportów ekstremalnych
 • rekreacji
 • turystyki

Bezpieczeństwo

Wszystkie prowadzone przez nas zajęcia są realizowane na bardzo wysokim poziomie przez instruktorów i specjalistów, w każdej dziedzinie sportu i nauki, co automatycznie gwarantuje fachowość i bezpieczeństwo podczas realizacji wszystkich zadań wynikających z programu imprezy.

Jak działamy?

Organizując imprezę, zwracamy szczególną uwagę na wymagania i potrzeby Klienta. Programy imprez są szczegółowo omawiane i wyjaśniane z pracownikami Firmy zlecającej realizację danego przedsięwzięcia. Dlatego każda impreza lub wyprawa ma niepowtarzalny charakter i jest jedyną w swoim rodzaju, przeznaczoną specjalnie dla pracowników Państwa Firmy.

Jedyne co pozostaje naszym Klientom to – świetnie się bawić!

Imprezy integracyjne organizowane są dla pracowników firm z całej Polski. Dzięki szerokiej gamie atrakcyjnych konkurencji i problematycznych zadań stawianych przed drużynami można dokładnie poznać i zintegrować grupy, które podejmują ważne decyzje w codziennej pracy. Nietypowe, często trudne warunki, w jakich grupa musi współdziałać, to unikalna i niezbędna forma treningu dla pracowników. Imprezy te, organizowane na świeżym powietrzu, z dala od zgiełku miast i biur, dają niepowtarzalną możliwość spojrzenia na współpracowników z innej perspektywy, bliższego i lepszego poznania się, co niewątpliwie w przyszłości da korzyści w postaci bardziej efektywnej pracy.

Dla potrzeb głębszej analizy prowadzonych zajęć i skuteczniejszego oddziaływania na grupy, Firma Makan realizuje programy podczas trwania wypraw w różne zakątki świata, np. na: Saharę, Alaskę, za krąg polarny, w klimat równikowy i podzwrotnikowy, w Andy, w Alpy, do Afryki Środkowej i Południowej oraz tam, gdzie Klient będzie miał życzenie pojechać.

Team building

Program ten umożliwia doświadczenie grupie funkcjonowania pracy zespołowej. Trening ten, realizowany w odmiennym otoczeniu od codziennego dnia pracy, pozwala spojrzeć na funkcjonowanie zespołu jako całości oraz docenić zaangażowanie i rolę, jaką każdy spełnia w swoim zespole.

Zajęcia angażują fizycznie, emocjonalnie i intelektualnie. Zespołowe pokonywanie wszystkich zadań, wspólne poszukiwanie rozwiązań i wyciąganie wniosków przyczyniają się do budowania i zacieśniania więzi wewnątrz zespołu oraz pomagają efektywnie realizować zadania w pracy zawodowej.

Każdy zespół przechodzi przez kolejne etapy procesu grupowego. Trening team building uwzględnia tę dynamikę. Sekwencja ćwiczeń prowadzi grupę od tworzenia podstaw zaufania do rzeczywistej integracji wokół wspólnego celu i podzielnych wartości. Grupa staje się zgranym zespołem.

Adventure team building

Jest to nietypowy sposób prowadzenia treningu budowania zespołu z wykorzystaniem elementów pracy ze stresem.

Wszyscy ludzie posiadają „strefę komfortu”, która jest wypracowywana przez długie lata. W strefie tej każdy czuje się bezpieczniej i wygodniej, ma wypracowane procedury postępowania w różnych sytuacjach. Niestety życie zawodowe, czy też prywatne, niesie ze sebą ładunek stresów i emocji. Działamy niejednokrotnie na granicy naszych stref i wielokrotnie musimy je przekraczać, aby osiągnąć sukces czy też coś zmienić. Przykadłem może być wprowadzanie zmian w firmie, podejmowanie trudnych decyzji, rozmowa z szefem itp. Wszyscy posiadają „strefy komfortu” i dlatego ważną rzeczą jest poznać i zrozumieć mechanizmy w nich panujące, aby podnieść poczucie własnej wartości przydatne do budowy nowoczesnego zespołu.

Podczas treningów adventure team building wprowadzamy celowo optymalny poziom stresu, aby pozwolić uczestnikom na działanie w nowych, nieznanych warunkach. Wyzwala to inicjatywę i pomaga w nieszablonowym myśleniu i poszukiwaniu nowych rozwiązań. Ponadto taki trening daje niezapomniane wrażenia i możliwości zobaczenia siebie i innych w sytuacjach odmiennych od sytuacji dnia codziennego.

Leadership

Jednostki tworzące grupę posiadają różną osobowość, temperament, sposób działania, role w zespole. Aby uzyskać efektywne funkcjonowanie całości, wymagana jest koordynacja pomiędzy działaniami jednostek, musi być wykorzystany każdy element zaangażowany do realizacji wspólnego działania.

Nadrzędnym elementem jest więc rola osoby kierującej działaniami zespołu. Musimy się zastanowić, czy ma być liderem, przywódcą czy menedżerem? Jakie cechy powinien posiadać? Jak powinien prowadzić grupę?

W czasie treningu leadership tworzone sytuacje pomagają znaleźć odpowiedzi na te pytania. Podczas realizacji tego programu uczestnicy wcielają się w różne role, przechodzą etapy bycia przywódcą, jak i podporządkowanym członkiem zespołu. Jest to niepowtarzalna możliwość przeżycia i doświadczenia plusów i minusów każdej ze stron zaangażowanych w relację szef – podwładny.

Komunikacja w zespole

Odpowiednie konkurencje to podstawa sprawnego działania. Program koncentruje się na wybranych zagadnieniach przydatnych w codziennej pracy zespołu lub działu firmy. Dzięki niemu jest tworzony w grupie fundament do budowania sprawnie funkcjonującego zespołu. Powstaje sespół, w którym atmosfera pracy sprzyja indywidualnemu rozwojowi jego członków oraz rozwojowi firmy, w której pracuje.

Aby było to możliwe, uczestnicy treningu muszą zapoznać się z podstawową wiedzą, dotyczacą zespołowego planowania, podziału ról i grupowego podejmowania decyzji.

Zobacz więcej!

Aktualności

ZAPISY NA SEZON 2022 – RUSZYŁY !

Zapisy na Obozy Letnie 2022 ruszyły ! W tym roku jedziemy do nowego Ośrodka „Przystań Wenecka” w WENECJI ! Więcej informacji o ośrodku na stronie

Aktualności

Życzenia Świąteczne 2021

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku 2022, życzymy wszystkim Makanowiczom i rodzinie oraz ich znajomym, wielu spokojnych, radosnych i niepowtarzalnych chwil spędzonych w gronie najbliższych